Na swoją tysięczną warkę Amager wypuścił Bath 1000. Co prawda na taką okazję spodziewałbym się jakiegoś RISa leżakowanego w beczkach po ekskluzywnych trunkach, tu zaś mamy India Pale Ale. Czy z tak bardzo wyeksploatowanego stylu, możliwe jest wykrzesanie czegoś ciekawego?
Widzę:
Opakowanie jak na ten browar jest nadzwyczaj minimalistyczne, Jednak samo piwo prezentuje się znacznie lepiej. Zmętniała, złocisto-pomarańczowa ciecz, na której osiada atrakcyjna, choć średnio obfita piana, która dość szybko opada pozostawiając za sobą ładne ślady na szkle.
Ocena: 3.5/5
Czuję:
Bardzo przyjemny i soczysty aromat wypełniono tu owocami cytrusowymi i tropikami (pomarańcz, grejpfrut, ananas, mandarynki, oraz ich skórki). W tle z kolei czuć nieco żywicy z karmelem.
Ocena: 4.0/5
Smakuję:
Niezwykle owocowy smak, na który składa się między innymi: pomarańcz, grejpfrut, mandarynka, cytryna, mango, marakuja.. Dodatkowo mamy tu naprawdę sporą dawkę goryczy, która przypomina, że mamy do czynienia z piwem, a nie jakąś multiwitaminką. Choć jej poziom można szacować na jakieś 100 IBU, to nie towarzyszy jej uczucie zdzierania gardła, czy zalegania. Tysięczna warka jest bardzo orzeźwiająca i w połączeniu z solidnym ciałkiem, przyjemnie przechodzi przez gardło.
Ocena: 4.07/5
Słówko końcowe:
Rozpieszczony przez wszelkiego rodzaju beczkowane RISy przestałem doceniać poczciwą, dobrą IPA. Amager przygotował porządne i niezwykle przyjemne piwo, pokazując tym samym, że bez wydziwionych składników, dalej można zrobić coś wyjątkowego. Choć opakowanie jest bardzo niepozorne, to w środku skrywa się porcja naprawdę wyśmienitego trunku.
Ocena końcowa: 3.99/5
___________________________
___________________________
India Pale Ale
Dania
Alc: 6.5%
Skład: słód (pilzneński, monachijski, melanoidynowy); chmiel (Herkules, Amarillo, Chinook, Simcoe, Citra, Mosaic, Sorachi, Centennial); drożdże amerykańskie.
Sugerowana temperatura: 7-10°C
Termin do spożycia: 10.2016
Brak komentarzy
Prześlij komentarz